Vyhledání plavby

Kam chcete cestovat


Jste zde: Plavby Karibikem > Informace > Historie společnosti Pullmantur

Historie společnosti Pullmantur

Základní informace o historii a současnosti španělského touroperátora Pullmantur.


Pullmantur
 
Společnost Pullmantur byla založena v Madridu roku 1971, jako touroperátor autobusových zájezdů po Španělsku a Evropě. V 80. letech se cestování po Evropě mezi hlavními městy jako je Londýn, Paříž, Madrid, Řím, změnilo z autobusové přepravy na leteckou.
 
Počátkem 90. let uskutečnil Pullmantur svůj první let do vzdálené destinace v Karibiku s nabídkou 8 a 16-ti denních pobytů. Později rozšířil své aktivity i na plavby, o kterých se myslelo, že jsou drahou a pouze elitářskou možností pro trávení volného času. Od této chvíle je společnost Pullmantur Cruises uváděna jako pobočka Pullmanturu.
 
23. června 2003 vznikla společnost Pullmantur Air, která začala provozovat charterové lety z Madridu do Cancunu. To umožnilo Pullmanturu přepravu turistů do Karibiku i pro své okružní plavby.
 
V roce 2005 způsobil Pullmantur převrat v plavebním průmyslu ve Španělsku tím, že zavedl na svých palubách systém stravování All inclusive. Tento krok se velmi brzy ukázal jako úspěšný. V současnosti je jedna z mála plavebních společností na světě, která tento způsob stravování provozuje.
 
V listopadu 2006, společnost Royal Caribbean Cruise Lines koupila Pullmantur. Díky této akvizici mohlo dojít k výraznému rozvoji společnosti v oblasti plaveb. V současnosti společnost provozuje 6 plavidel a svými plavbami pokrývá následující regiony: Středomoří, Atlantik, Baltské moře, Karibik a Jižní Ameriku.  
 
Pullmantur se dnes zabývá čtyřmi základními činnostmi: okružní plavby Pullmantur Cruises, charterová letecká doprava Pullmantur Air, pobytové zájezdy do oblasti Karibiku a poslední oblastí jsou touroperátorské aktivity v Evropě.
 
V roce 2013 společnost změnila grafickou podobu loga z původní červené barvy na modrou.
 
Oficiální údaje: PULLMANTUR, CRUISES, S.L. 
Registrace plátce DPH: B-84581701
Adresa: Mahonia 2, 28043 Madrid, and CICMA License -1878

Kontakty

CK SOLEADA s.r.o.
Tel:   485 102 754
Mobil: 774 750 111
Email:     info@soleada.cz 

Videoklipy

Videoklipy Podívejte se na videoklipy o plavbách společnosti Pullmantur.

Virtuální prohlídka

Prohlídka plavidel Zajímá Vás jak vypadá vaše kabina, restaurace nebo další společné prostory na lodi ? Kliknutím na jednotlivé…

Fotogalerie

Fotogalerie Chcete vidět další obrázky lodí a destinací ? Zde najdete fotografie našich klientů.
TOPlist