POTŘEBUJI HOTOVOST NA PALUBĚ ?

Měnou, používanou během plavby je EURO. Funguje zde bezhotovostní platební systém. Před vyplutím pasažéři obdrží " palubní kreditní karty", které jsou používány k úhradě na palubě lodi. Karty jsou vydávány buď proti depozitu v hotovosti nebo po registraci kreditní karty pasažéra. Vyúčtování proběhne během posledního dne plavby a je možné platit kreditní kartou ( American Express, Visa, Master Card ), cestovními šeky nebo v hotovosti.

JAK JE TO SE SPROPITNÝM ?

Jedná se o běžný zvyk na palubách výletních lodí, jako poděkování posádce za její péči a snahu zpříjemnit váš pobyt během plavby. Pro zjednodušení, na konci plavby vám Pulmanntur celkovou částku naúčtuje a je možné ji uhradit kreditní kartou nebo v hotovosti.

ZVÍŘATA NA PALUBĚ

Nejsou povolena.

KDO SE POSTARÁ O NAŠE ZAVAZADLA ?

Portýři Pulmannturu se o vaše zavazadla postarají a odnesou je do vaší kabiny během 2 hodin po nalodění. Prosím, nenechávejte v zavazadlech doklady, cennosti a léky.

KDO MI PORADÍ ?

V přístavu vás přivítají členové posádky a pomohou vám se všemy procedurami během nalodění. Jakmile budete na palubě, budou vám posádka plně k dispozici a nápomocna při řešení vašich požadavků.Dále je na lodi Informační recepce, kde vám odpoví všechny vaše dotazy kdykoliv během plavby.

CESTOVNÍ DOKLADY

Je nutné mít platný cestovní pas během celého pobytu a při řešení vízových povinností vám pomůže naše cestovní kancelář.

CESTOVÁNÍ V DOBĚ TĚHOTENSTVÍ

Je povoleno účastnit se plavby do 28 týdne těhotenství na základě zdravotního potvrzení od lékaře.

INVALIDNÍ PASAŽÉŘI

Pouze omezený počet invalidních cestujících se může účastnit plavby. Podrobnosti tělesného postižení musí být nahlášeny v době rezervace. Hosté na invalidním vozíku musí být doprovázeny osobou, která jim bude asistovat během pobytu na lodi.

OBLEČENÍ

Pro denní pobyt na palubě i na pevnině je vhodné neformální oblečení. Pro pobyt na pevnině je doporučováno pohodlný oděv a boty vhodné pro výlety. Během večera je doporučeno, aby pánové měli sako. Formálnější oblečení je doporučeno pro galavečery. Smoking není nezbytný.... Doporučované denní oblečení je zveřejňováno v denním programu na palubě. Prosím, v žádném případě není povoleno mít krátké kalhoty a tričko během večeří.

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Během každé zastávky v přístavu mají pasažéři lodi možnost vystoupit na pevninu individuálně nebo si vybrat z nabídky fakultativních výletů. Aktuální nabídku fakultativních výletů dostanou pasažeři na začátku plavby a mohou si jednotlivé výlety objednat v cestovní kanceláři na lodi. Pro vaši představu zde uveřejňujeme přehled výletů a ceník. Upozorňujeme, že nabídka výletů se může v průběhu roku měnit.

DĚTI NA PALUBĚ

Děti jsou na palubě vřele vítány. Pro děti od 3 do 10 let jsou na palubě připraveny různé programy a také možnost hlídání dětí. Na lodi jsou zařízení pro děti s možností zábavných programů a her. Pozor, hlídání dětí není zahrnuto v ceně plavby a je nutné se informovat na cenu a časový harmonogram.

ZDRAVOTNÍ SLUŽBY

Nemocnice s doktorem a zdravotními sestrami jsou k dipozici na palubě lodi. Zdravotní služby nejsou zahrnuty v ceně a jejich úhrada bude prováděna pomocí " palubní kreditní karty".

NÁKUPY NA PALUBĚ

Na palubě je možné nakupovat v duty free obchodech. Široký výběr dárků, suvenýrů a oblečení je k dispozici v těchto obchodech.